صفحه اصلی / مقالات و دانستنی ها / ایمپلنت بهتر است یا دندان طبیعی ؟!

ایمپلنت بهتر است یا دندان طبیعی ؟!

سوالی رایج که اکثر دندانپزشکان آن را شنیده اند. اگر به سایت های اینترنتی مراجعه کنید ، با پاسخ های متفاوتی را برای این پرسش مواجه می شوید.
نکته مهم اینست که بدانیم از چه دندانی صحبت می کنیم. قطعا یک دندان سالم ، یا دندانی که دچار مشکل شده ولی قابلیت درمان داشته و به درستی ترمیم شده ، کارآمدتر از ایمپلنت می باشد. اما دندان های پوسیده ای که به میزان زیادی از دست رفته اند و دچار مشکلات لثه و … شده اند ، خیر . شاید جالب باشد که بدانیم نگهداری دندان های پوسیده و عدم درمان یا کشیدن آنها می تواند منجر به مشکلاتی چون بیماری های قلبی عروقی ، سکته ، پوکی استخوان و تشدید دیابت گردد.
در حالیکه ایمپلنت دندانی عوارضی چون عصب کشی ، پوسیدگی و … نخواهد داشت. در ضمن ایمپلنت دندانی بر خلاف دندان پوسیده می تواند نقشی موثر در بازسازی استخوان فک داشته باشد.

در مقایسه دندان طبیعی سالم و ایمپلنت نیز می توان به موارد مختلفی مانند قدرت جویدن توجه کرد. بطو‌ر میانگین قدرت جویدن دندانهای خلفی سه برابر بیشتر از دندان های قدامی می باشد. قدرت جویدن غذا در افراد مختلف نیز با یکدیگر متفاوت است. قبل از درمان ایمپلنت با بررسی قدرت جوندگی دندان های فرد ، تعیین سایز ایمپلنت مورد نیاز ، توجه به وضعیت استخوان فک که قرار است نگهدارنده ایمپلنت باشد و مواردی از این دست ، می توان به تخمینی صحیح از میزان موفقیت درمان و ماندگاری آن دست پیدا کرد.


.
https://www.instagram.com/p/B4J8C__l1TU/?utm_source=ig_web_copy_link
.
www.ncbi.com

درباره نویسنده :

تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی شفابخش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *